Webová prezentace

Jednoduchá cesta k Vašemu webu

Vyhledat na webu

Aktuálně

Přečtěte si

Inspirace

Co zajímá uživatele internetu podle Google?Zjistěte, co uživatele na celém světě zajímá, vybízí Google a klidně vám naservíruje odpověď prostřednictvím aplikace Google Trends.

K čemu je to dobré?

Google patří k největším světovým sběračům dat. Údaje o dění na internetu a jeho uživatelích analyzuje, třídí a ihnez zpětně využívá jednak pro účely marketingu a svého zisku, ale umožňuje také volně využívat jeho výstupy.

Jak můžete využít utříděný přehled toho, co lidé na celém světě nejvíc chtějí? Při tvorbě webu a optimalizaci webových stránek oceníte tento nástroj jako stroječek pro návrh klíčových slov. Ukáže, jak často jsou v různých částech světa vyhledávány jednotlivé výrazy, odhadne také jejich četnost vyhledávání v budoucnu. Výsledkem je intuitivní a srozumitelný grafu, který napoví, která klíčová slova přilákají největší množství zákazníků.

Můžete zde vyhledat až pět termínů najednou a porovnávat je navzájem. Nejlepší klíčová slova mají být vložena na ta nejdůležitější místa, do názvu a popisu stránky, do názvů jednotlivých podstránek, do popisků u obrázků a do marketingové kampaně. Zjistíte i hledanost klíčových slov podle států, regionů a měst.

Google trends je jedna z typických křišťálových koulí dneška. kdo se dovede správně podívat, dostane nejednu užitečnou odpověď.

Co jede na Youtube?

Podobnou vychytávku můžete využít i při zkoumání trendů na Youtube.

Co lidi nejvíce zajímá, co si pouštějí, co táhne. Co sledují muži do 30 let nebo Italky přes padesát? Obyčejná statistika, pro zajímavost nebo pro cílení obchodních aktivit.

Zpět na předchozí stránku

Mapa webuan image