Webová prezentace

Jednoduchá cesta k Vašemu webu

Vyhledat na webu

Aktuálně

Přečtěte si

Inspirace

Jak sledovat web, aneb statistiky, nástroje, analyticsGoogle

Google nabízí soubor nástrojů pro správce webu (dříve s názvem Google Webmaster Tools). Nabízí bezplatný a jednoduchý způsob, jak vylepšit viditelnost webu ve výsledcích vyhledávače Google a zároveň sadu nástrojů na sledování statistiky přístupů a celkové kondice webu.

Pro využití je třeba mít vytvořený uživatelský účet a být přihlášen. Po přihlášení vložíte svůj web pomocí tlačítka Přidat službu. Aplikace vás poté provede procesem ověření.

Nápověda poradí, jak přidat web do vyhledávání a nabídne využití dalších užitečných funkcí.

Služba Google analytics je zaměřena speciálně na měření a analýzu webu, statistiky návštěvnosti a chování uživatelů na webu.

  • Správce -> Účet -> Vytvořit nový účet
  • Po vyplnění požadovaných údajů o webu -> Získat měřící kód

Kód je určen pro přidání do hlavičky webu a zajistí sledování a vyhodnocování webu Google nástroji. Nápověda přímo od Google vám řekne vše potřebné.

Seznam

Chcete-li sledovat web s tuzemským protipólem Google giganta, Seznamem, vyzkoušejte jeho nástroj Webmaster beta. Přihlásíte se stejnými údaji jako do své emailové schránky. Nabídka je jednodušší, než u Google, služba je ve vývinu, ale pro základní přehled postačí.

Bing

Bing Webmaster Toolbox, aneb Bing správce webu, nabízí souhrnné informace o návštěvnosti vašich stránek, návrhy na zlepšení a nástroje pro diagnostiku webu. Jde o konkurenční obdobu Google Analytics.

Sledování návštěvnosti webu

an image

Jednoduché a přehledné sledování návštěvnosti webu nabízí řada služeb zdarma nebo v placené variantě. Po jednoduché registraci webu nastavíte vzhled a požadované parametry pro sledování. Vygenerovaný kód vložíte na web. Mezi neznámější české poskytovatele této služby patří:

Toto řešení se hodí spíše pro menší weby, blogy a pod. Pro komerční weby s vysokou návštěvností a s potřebou detailních analýz je vhodnější zvolit služby Google.
Zpět na předchozí stránku

Mapa webu