Webová prezentace

Jednoduchá cesta k Vašemu webu

Vyhledat na webu

Aktuálně

Přečtěte si

Inspirace

Jak zmenšit velikost obrázku, aneb zaříkadlo jménem komprese a komprimaceNávod na zmenšení velikosti obrázků pro webové stránky a tím zrychlit načítání webu bez újmy na obrazové kvalitě. Komprese a komprimace v praxi, online, rychle a jednoduše.

an image

Nedílnou součástí webu jsou obrázky, které je třeba optimalizovat, tzn. upravit zejména tak, aby nebyly příčinou dlouhého načítání webové stránky. Právě komprese nebo také komprimace je metoda, která umožňuje zmenšit určitý objem dat tak, aby zaujímal menší prostor.

Nástroje pro komprimaci obrázků

Lze vybírat mezi řadou dostupných programů, které Vám poslouží po instalaci do Vašeho počítače. My se zde ale podíváme na několik aplikací, které lze použít pohodlně bez instalace. Kompresní aplikace jsou vhodné pro kompresi obrázků bez změny kvality obrazu. Komprimované obrázky mohou také pomoci šetřit místo ve vašem zařízení nebo na disku.

strong>Vyzkoušejte aplikace dostupné online a zdarma:

Vyzkoušejte také českou aplikaci Resizer.cz, která Vám pomůže s úpravou fotek online a navíc napoví i některé šikovné grafické editory.

Jednu z nejširších nabídek v oboru online úprav grafických i textových souborů nabízí web bearjpg.com. Zde najdete potřebné nástroje, ať už potřebujete změnit velikost obrázku, oříznout, otočit nebo překlopit obrázek. Také disponuje aplikacemi na převod mezi různými formáty.

Zpět na předchozí stránku

Mapa webu